המטבח הצ'כי ארכיון

 • בשש בערב היו בכיכר העיר העתיקה של פראג כארבעים אלף איש, רובם המוחלט צ'כים, שבאו לחזות בהדלקת האורות שעל עץ חג המולד של פראג, ולפתוח את עונת החגים בשוק חג המולד המרכזי של היפה בערי אירופה.

  בפראג נפתחה אמש עונת החגים

  בשש בערב היו בכיכר העיר העתיקה של פראג כארבעים אלף איש, רובם המוחלט צ'כים, שבאו לחזות בהדלקת האורות שעל עץ חג המולד של פראג, ולפתוח את עונת החגים בשוק חג המולד המרכזי של היפה בערי אירופה.

  קרא עוד

 • הרשימה הבאה היא סנונית ראשונה בשיתוף פעולה מרגש-באמת. Girl in Czechland הוא כנראה הבלוג האנגלי הטוב ביותר שעוסק בחיים בצ'כיה. הכותבת, ששמה אינו ידוע, היא אנגליה צעירה שגרה בפראג עם בעלה הצ'כי, שאותו היא מכנה צ'כמן. היא כותבת נפלא על סבתות צ'כיות, חגים מוזרים, מנהגים אקסצנטריים של האומה הצ'כית, ועל אוכל. כמו ברשימה המשעשעת שלהלן.

  חמישה דברים בשבח המטבח הצ'כי (פוסט אורח)

  הרשימה הבאה היא סנונית ראשונה בשיתוף פעולה מרגש-באמת. Girl in Czechland הוא כנראה הבלוג האנגלי הטוב ביותר שעוסק בחיים בצ'כיה. הכותבת, ששמה אינו ידוע, היא אנגליה צעירה שגרה בפראג עם בעלה הצ'כי, שאותו היא מכנה צ'כמן. היא כותבת נפלא על סבתות צ'כיות, חגים מוזרים, מנהגים אקסצנטריים של האומה הצ'כית, ועל אוכל. כמו ברשימה המשעשעת שלהלן.

  קרא עוד

 • ה"מקוריות" אינה תלויה כל כך במקור, אלא באינטימיות של החוויה. עצמתה של החוויה, ועומקה, לעולם אינן זרות, אלא מקוריוֹת; אושר, סיפוק ותחושת חירות אינם זרים בשום אופן. זר הוא רק הדבר שאנו אדישים כלפיו.

  "ביקורת המילים", מאת קארל צ'אפק. III: השפעות זרות

  ה"מקוריות" אינה תלויה כל כך במקור, אלא באינטימיות של החוויה. עצמתה של החוויה, ועומקה, לעולם אינן זרות, אלא מקוריוֹת; אושר, סיפוק ותחושת חירות אינם זרים בשום אופן. זר הוא רק הדבר שאנו אדישים כלפיו.

  קרא עוד

 • 	בעוד פחות משבועיים יחול חג הפסחא, ופירושו של דבר שהסופרמרקטים מתפקעים משוקלדים בצורות שונות, ביצי-שוקולד בעטיפות שונות (נצפו אמש: ביצי ברבי), בעוגות מתוקות בצורת כבש [תמונות בגוגל; לא לבעלי לב חלש], ושבכיכרות המרכזיות של פראג — כיכר ואצלב, כיכר השלום...

  אבי ייסר אתכן בשוטים, וגם אני (פוסט אורח מאת רות בן הדר)

  בעוד פחות משבועיים יחול חג הפסחא, ופירושו של דבר שהסופרמרקטים מתפקעים משוקלדים בצורות שונות, ביצי-שוקולד בעטיפות שונות (נצפו אמש: ביצי ברבי), בעוגות מתוקות בצורת כבש [תמונות בגוגל; לא לבעלי לב חלש], ושבכיכרות המרכזיות של פראג — כיכר ואצלב, כיכר השלום...

  קרא עוד

 • 	בברנו כולם שותים אותה, בפראג כנראה פחות, כל כך פחות עד ששכחתי ממנה כמעט לגמרי מאז שהגעתי לעיר ורק אתמול נזכרתי לחפש אותה במרכול הקרוב למקום מגוריי. המדובר בקופולה, משקה שעל פי כל אמת מידה אמור היה להיעלם מן העולם...

  "זה לא טעים, אבל זה שלנו"

  בברנו כולם שותים אותה, בפראג כנראה פחות, כל כך פחות עד ששכחתי ממנה כמעט לגמרי מאז שהגעתי לעיר ורק אתמול נזכרתי לחפש אותה במרכול הקרוב למקום מגוריי. המדובר בקופולה, משקה שעל פי כל אמת מידה אמור היה להיעלם מן העולם...

  קרא עוד


%d בלוגרים אהבו את זה: