מחבר: רות בן הדר ארכיון

 • פראג נשארה כפי שהייתה, אולי – מעומק חיי היומיום – מעט פחות זוהרת; יש תכניות לקיץ, יותר מדי אפילו, והשנה אני חושבת שזאת הפעם הראשונה שגם אני, ממש כמו כל צ'כי ממוצע, יוצאת לחופש ומרוקנת את העיר מנוכחותי. כי הראש מרוקן כבר הרבה זמן ואין סיבה שהגוף לא ייקח לו חופש.

  ספוז'ילוב של הנשמה (פוסט אורח מאת רות בן הדר)

  פראג נשארה כפי שהייתה, אולי – מעומק חיי היומיום – מעט פחות זוהרת; יש תכניות לקיץ, יותר מדי אפילו, והשנה אני חושבת שזאת הפעם הראשונה שגם אני, ממש כמו כל צ'כי ממוצע, יוצאת לחופש ומרוקנת את העיר מנוכחותי. כי הראש מרוקן כבר הרבה זמן ואין סיבה שהגוף לא ייקח לו חופש.

  קרא עוד

 • בצ'כיה, לא לוקחים את אלוהים ברצינות. דת ואמונה נתפסים כמשהו אזוטרי. הכל בגלל הוס שדרש רפורמות בכנסיה, וזו, לצערו, לא נתנה לו את ברכת הדרך מתוך ראיה קוסמופוליטית רב תרבותית, אלא העלתה אותו על המוקד.

  אלוהים נמצא בפרטים הקטנים (פוסט אורח מאת רות בן הדר)

  בצ'כיה, לא לוקחים את אלוהים ברצינות. דת ואמונה נתפסים כמשהו אזוטרי. הכל בגלל הוס שדרש רפורמות בכנסיה, וזו, לצערו, לא נתנה לו את ברכת הדרך מתוך ראיה קוסמופוליטית רב תרבותית, אלא העלתה אותו על המוקד.

  קרא עוד

 • אני ממצמצת נכוחה ושואלת לאט, כמו מטומטמת, למה ההוראות על הטופס הן באנגלית אם אי אפשר למלא אותו באנגלית. כדי שהיא תבין מה היא צריכה לכתוב בצ'כית, עונה לי גברת חומץ בלי להניד עפעף.

  הפרצוף הנכון (פוסט אורח ביורוקרטי מאת החברה רות בן הדר)

  אני ממצמצת נכוחה ושואלת לאט, כמו מטומטמת, למה ההוראות על הטופס הן באנגלית אם אי אפשר למלא אותו באנגלית. כדי שהיא תבין מה היא צריכה לכתוב בצ'כית, עונה לי גברת חומץ בלי להניד עפעף.

  קרא עוד

 • כבר חמישה ימים שאני רואה זבוב בעין שמאל. מן האינטרנט למדתי על מגוון האפשרויות להפרעות ראיה מסוג זה (זבוב, צל, מסך, וילון), ובכולן הבטחה מסוייגת לאי-ממאירוּת, בצד הפצרה בוטה לראות רופא. עשיתי כמצוות וויינט-בריאות וקבעתי תור אצל רופא עיניים חביב בשכונה המתוקה בר'בנוב. מיד תוכלו לקרוא את חוויותיה של רות בן הדר, ניצולת מערכת הבריאות הצ'כית; אבל אני יכול להעיד ממקור ראשון שרות צודקת למדי, על סמך חוויותיי אצל הדוקטור ק'.

  דוקטור ק' (מקרה שהיה באמת, ואחריו טור אורח מאת רות בן הדר, ובסוף גם מילות סיכום מאת סטודנטית לרפואה מפראג)

  כבר חמישה ימים שאני רואה זבוב בעין שמאל. מן האינטרנט למדתי על מגוון האפשרויות להפרעות ראיה מסוג זה (זבוב, צל, מסך, וילון), ובכולן הבטחה מסוייגת לאי-ממאירוּת, בצד הפצרה בוטה לראות רופא. עשיתי כמצוות וויינט-בריאות וקבעתי תור אצל רופא עיניים חביב בשכונה המתוקה בר'בנוב. מיד תוכלו לקרוא את חוויותיה של רות בן הדר, ניצולת מערכת הבריאות הצ'כית; אבל אני יכול להעיד ממקור ראשון שרות צודקת למדי, על סמך חוויותיי אצל הדוקטור ק'.

  קרא עוד

 • 	בעוד פחות משבועיים יחול חג הפסחא, ופירושו של דבר שהסופרמרקטים מתפקעים משוקלדים בצורות שונות, ביצי-שוקולד בעטיפות שונות (נצפו אמש: ביצי ברבי), בעוגות מתוקות בצורת כבש [תמונות בגוגל; לא לבעלי לב חלש], ושבכיכרות המרכזיות של פראג — כיכר ואצלב, כיכר השלום...

  אבי ייסר אתכן בשוטים, וגם אני (פוסט אורח מאת רות בן הדר)

  בעוד פחות משבועיים יחול חג הפסחא, ופירושו של דבר שהסופרמרקטים מתפקעים משוקלדים בצורות שונות, ביצי-שוקולד בעטיפות שונות (נצפו אמש: ביצי ברבי), בעוגות מתוקות בצורת כבש [תמונות בגוגל; לא לבעלי לב חלש], ושבכיכרות המרכזיות של פראג — כיכר ואצלב, כיכר השלום...

  קרא עוד


%d בלוגרים אהבו את זה: