מהספריה שלי ארכיון

 • שורה ארוכה של מתרגמים שהם גם בלוגרים מפרסמת הבוקר את הטיפים הכי טובים שלנו לחברינו המתרגמים, וכן טיפ נוסף של מתרגם שכל אחד מאיתנו מעריך. הנה הטיפים של דורי מנור ושלי.

  לאהוב, להעז, להתפלל: הטיפ שלי למתרגמים, ועוד אחד מאת דורי מנור

  שורה ארוכה של מתרגמים שהם גם בלוגרים מפרסמת הבוקר את הטיפים הכי טובים שלנו לחברינו המתרגמים, וכן טיפ נוסף של מתרגם שכל אחד מאיתנו מעריך. הנה הטיפים של דורי מנור ושלי.

  קרא עוד

 • כל ביבליופיל שומר בספרייתו גם ספרים שמלכתחילה הגיעו אליה רק על שום מוזרותם. אני מחזיק בידי חוברת שנדפסה בשנת 1935 על ידי ההוצאה לאור של משרד הביטחון הצ'כוסלובקי, ונקראת בפשטות "שיחון צבאי גרמני". אך קשה לומר שהשם מעיד על תוכנה המוזר והאקסצנטרי.

  מהספריה שלי: "שיחון צבאי גרמני", צ'כוסלובקיה, 1935

  כל ביבליופיל שומר בספרייתו גם ספרים שמלכתחילה הגיעו אליה רק על שום מוזרותם. אני מחזיק בידי חוברת שנדפסה בשנת 1935 על ידי ההוצאה לאור של משרד הביטחון הצ'כוסלובקי, ונקראת בפשטות "שיחון צבאי גרמני". אך קשה לומר שהשם מעיד על תוכנה המוזר והאקסצנטרי.

  קרא עוד

 • מזה זמן שאני זומם להציג ב"מקרה מקרופולוס" מבחר מהספרים יוצאי-הדופן שבספרייתי. אני מתחיל היום בספר שאינו "מוזר" בשום אופן, אך בהחלט מציג תקופה מרתקת בהיסטוריה של צ'כוסלובקיה: "האנציקלופדיה לילדים" בהוצאת אלבטרוס.

  מהספריה שלי: "אנציקלופדיה לילדים", פראג, 1984

  מזה זמן שאני זומם להציג ב"מקרה מקרופולוס" מבחר מהספרים יוצאי-הדופן שבספרייתי. אני מתחיל היום בספר שאינו "מוזר" בשום אופן, אך בהחלט מציג תקופה מרתקת בהיסטוריה של צ'כוסלובקיה: "האנציקלופדיה לילדים" בהוצאת אלבטרוס.

  קרא עוד

 • ... וכך קרה שסטודנט שלי נתן לי במתנה עותק של הספר "שיחות עם מסריק", מאת קארל צ'אפק. הספר הזה ראה אור בשלושה חלקים, ולי יש עכשיו עותק של המהדורה הראשונה המלאה, שראתה אור ב-1936. למעשה, יש לי עותק של המהדורה הראשונה המלאה, עם הקדשה לשר הדואר והטלגרפייה אלואיס טוצ'ני. או, אם לדייק: הקדשה לשר הדואר, מאת המחבר. ובמלים אחרות, שמסחררות את ראשי לגמרי: סטודנט שלי נתן לי במתנה עותק של המהדורה המלאה הראשונה של "שיחות עם מסריק", עם הקדשה לשר הדואר והטלגרפייה, אלואיס טוצ'ני, מאת המחבר, אחד קארל צ'אפק. ואני עדיין לא מצליח לתפוש את זה.

  על הקופסא היה כתוב: "בפנים יש הפתעה"…

  ... וכך קרה שסטודנט שלי נתן לי במתנה עותק של הספר "שיחות עם מסריק", מאת קארל צ'אפק. הספר הזה ראה אור בשלושה חלקים, ולי יש עכשיו עותק של המהדורה הראשונה המלאה, שראתה אור ב-1936. למעשה, יש לי עותק של המהדורה הראשונה המלאה, עם הקדשה לשר הדואר והטלגרפייה אלואיס טוצ'ני. או, אם לדייק: הקדשה לשר הדואר, מאת המחבר. ובמלים אחרות, שמסחררות את ראשי לגמרי: סטודנט שלי נתן לי במתנה עותק של המהדורה המלאה הראשונה של "שיחות עם מסריק", עם הקדשה לשר הדואר והטלגרפייה, אלואיס טוצ'ני, מאת המחבר, אחד קארל צ'אפק. ואני עדיין לא מצליח לתפוש את זה.

  קרא עוד