שו"ת ארכיון

 • עדנה אברמסון מ"הרפובליקה הספרותית" השיקה הבוקר את פרוייקט "שאלה עוברת". הרעיון פשוט: שישה בלוגרים ספרותיים שלחו לה שאלה, היא בחרה למי מהשישה להעביר אותה, והבוקר כולנו מפרסמים את תשובותינו. ירין כץ מהבלוג "קורא בספרים" רצה לשמוע על שוק הספרים הצ'כי, אז עניתי.

  פרוייקט "שאלה עוברת" של הרפובליקה הספרותית: שוק הספרים הצ'כי

  עדנה אברמסון מ"הרפובליקה הספרותית" השיקה הבוקר את פרוייקט "שאלה עוברת". הרעיון פשוט: שישה בלוגרים ספרותיים שלחו לה שאלה, היא בחרה למי מהשישה להעביר אותה, והבוקר כולנו מפרסמים את תשובותינו. ירין כץ מהבלוג "קורא בספרים" רצה לשמוע על שוק הספרים הצ'כי, אז עניתי.

  קרא עוד

 • צ'כוסלובקיה, כמובן, כבר אינה קיימת, אבל הרבה אנשים מגיעים לכאן דרך חיפוש כזה בגוגל. שמו של נשיא צ'כיה הנוכחי, שנכנס לתפקידו במרץ 2013, הוא מילוש זמן (Zeman). קדמו לו ואצלב קלאוס ו-ואצלב האוול, שהיה נשיאה האחרון של צ'כוסלובקיה ונשיאה הראשון...

  "שמו של נשיא צ'כוסלובקיה"

  צ'כוסלובקיה, כמובן, כבר אינה קיימת, אבל הרבה אנשים מגיעים לכאן דרך חיפוש כזה בגוגל. שמו של נשיא צ'כיה הנוכחי, שנכנס לתפקידו במרץ 2013, הוא מילוש זמן (Zeman). קדמו לו ואצלב קלאוס ו-ואצלב האוול, שהיה נשיאה האחרון של צ'כוסלובקיה ונשיאה הראשון...

  קרא עוד

 • נכון מאוד, ועוד יותר מכך: ז'יל דלז אמר שהכל חוזר, כלומר שקיימת חזרה נצחית -- אבל בניגוד לניטשה, שטען לחזרה נצחית של הדברים, דלז טען שהחזרה היחידה הקיימת היא חזרתו של ההבדל בין הדברים. קראו עוד על כך במאמרי על חזרה נצחית אצל קונדרה, "לחשוב שהכל יחזור על עצמו": http://makropulos.net/?page_id=6823.

  "ז'יל דלז אמר שבכל חזרה יש שינוי"

  נכון מאוד, ועוד יותר מכך: ז'יל דלז אמר שהכל חוזר, כלומר שקיימת חזרה נצחית -- אבל בניגוד לניטשה, שטען לחזרה נצחית של הדברים, דלז טען שהחזרה היחידה הקיימת היא חזרתו של ההבדל בין הדברים. קראו עוד על כך במאמרי על חזרה נצחית אצל קונדרה, "לחשוב שהכל יחזור על עצמו": http://makropulos.net/?page_id=6823.

  קרא עוד

 • האם קארל צ'אפק היה יהודי? זו שמועה שמופיעה בכל מיני אתרי אינטרנט חסרי אחריות מישראל; אך צ'אפק בהחלט לא היה יהודי. על קברו מתנוססת מצבה בצורת עמוד תפילה נוצרי, ובראשה צלב. איני יודע מה מקור השמועה הזו, ואשמח לתשובות.

  "קארל צ'אפק יהודי"

  האם קארל צ'אפק היה יהודי? זו שמועה שמופיעה בכל מיני אתרי אינטרנט חסרי אחריות מישראל; אך צ'אפק בהחלט לא היה יהודי. על קברו מתנוססת מצבה בצורת עמוד תפילה נוצרי, ובראשה צלב. איני יודע מה מקור השמועה הזו, ואשמח לתשובות.

  קרא עוד


%d בלוגרים אהבו את זה: