גרפיטי וכתובות ארכיון

 • דני קרמן ואני נשוחח על צ'אפק במסגרת יריד הספרים הבינ"ל בירושלים - כל הפרטים בפנים; וגם: בואו לזכות בעותק חינם של "ביקורת המילים" מאת קארל צ'אפק בתרגומי, ובמתנות נוספות!

  בואו להיפגש ביריד הספרים בי-ם; וגם: זכו בספר "ביקורת המילים"!

  דני קרמן ואני נשוחח על צ'אפק במסגרת יריד הספרים הבינ"ל בירושלים - כל הפרטים בפנים; וגם: בואו לזכות בעותק חינם של "ביקורת המילים" מאת קארל צ'אפק בתרגומי, ובמתנות נוספות!

  קרא עוד

 • בסוף השבוע האחרון נסגר הרחוב שלנו לטובת סרט עתיר תקציב, קופרודוקציה צ'כית-אוסטרית שמשחזרת בדקדקנות את אירועי אוגוסט 68'. רגע השיא של הסרט הוא פריצת הבריקדות המאולתרות על ידי אחד הטנקים הסובייטיים. כך זה נראה לפני 46 שנה - והבוקר.

  הפלישה הסובייטית ב-1968 משוחזרת בקפדנות בסרט חדש (תמונות)

  בסוף השבוע האחרון נסגר הרחוב שלנו לטובת סרט עתיר תקציב, קופרודוקציה צ'כית-אוסטרית שמשחזרת בדקדקנות את אירועי אוגוסט 68'. רגע השיא של הסרט הוא פריצת הבריקדות המאולתרות על ידי אחד הטנקים הסובייטיים. כך זה נראה לפני 46 שנה - והבוקר.

  קרא עוד

 • אתמול עליתי כהרגלי לקברו של צ'אפק בבית הקברות בוישהראד, לומר שלום לאיש שבגללו הגעתי לצ'כיה בראשונה. על קברו של צ'אפק מצאתי שוב שני מכתבים מקסימים מתלמידי בית ספר יסודי שכנראה ביקרו במקום עם כיתתם.

  ילדים כותבים לקארל צ'אפק

  אתמול עליתי כהרגלי לקברו של צ'אפק בבית הקברות בוישהראד, לומר שלום לאיש שבגללו הגעתי לצ'כיה בראשונה. על קברו של צ'אפק מצאתי שוב שני מכתבים מקסימים מתלמידי בית ספר יסודי שכנראה ביקרו במקום עם כיתתם.

  קרא עוד

 • אלפי אנשים הגיעו אתמול בערב לכיכר ואצלב בפראג -- התארגנות אזרחית ספונטנית, שראשיתה, כנהוג, בפייסבוק -- כדי להתאבל על מותו של הנשיא לשעבר ואצלב האוול. גלריית תמונות מכיכר ואצלב, היום, בין השעות 11:00-16:00.

  פראג מרכינה ראש לזכר ואצלב האוול (גלריה)

  אלפי אנשים הגיעו אתמול בערב לכיכר ואצלב בפראג -- התארגנות אזרחית ספונטנית, שראשיתה, כנהוג, בפייסבוק -- כדי להתאבל על מותו של הנשיא לשעבר ואצלב האוול. גלריית תמונות מכיכר ואצלב, היום, בין השעות 11:00-16:00.

  קרא עוד

 • 	אינגה מיכאלי ביקשה ממני לכתוב פוסט על המקומות האהובים עליי בפראג. מיד שמעתי "רשימה!", שזה כמובן אחד משני הדברים היחידים בעולם שאני אוהב יותר מאשר את פראג. הפוסט הזה מתפרסם במקביל גם ב"בלוגלובלי", הבלוג הגלובלי של אינגה. תודה, אינגה!
	
	אני אוהב...

  סודות, סמטאות ותיירים: על המקומות האהובים עליי בפראג

  אינגה מיכאלי ביקשה ממני לכתוב פוסט על המקומות האהובים עליי בפראג. מיד שמעתי "רשימה!", שזה כמובן אחד משני הדברים היחידים בעולם שאני אוהב יותר מאשר את פראג. הפוסט הזה מתפרסם במקביל גם ב"בלוגלובלי", הבלוג הגלובלי של אינגה. תודה, אינגה! אני אוהב...

  קרא עוד

 • 	אחד המשוררים הצ'כים האהובים עליי הוא ויטייסלאב נזוואל (Vítězslav Nezval, 1900-1958), שהיה בין היתר אחד מגדולי הסוריאליסטים בצ'כיה, מחברי קבוצת "דֶבְיֶטְסִיל" המהוללת והמושמצת, וגם אחד מטובי הפורנוגרפים, ככל שזה נוגע לספרות. הוא גם תרגם לעילא כמה משירי אדגר אלן פו,...

  על הקיר (2): ויטייסלאב נזוואל

  אחד המשוררים הצ'כים האהובים עליי הוא ויטייסלאב נזוואל (Vítězslav Nezval, 1900-1958), שהיה בין היתר אחד מגדולי הסוריאליסטים בצ'כיה, מחברי קבוצת "דֶבְיֶטְסִיל" המהוללת והמושמצת, וגם אחד מטובי הפורנוגרפים, ככל שזה נוגע לספרות. הוא גם תרגם לעילא כמה משירי אדגר אלן פו,...

  קרא עוד

 • 	רק שתי תמונות הפעם, אחרי שבוע ארוך.
פוסטים אמיתיים — בהמשך.

		
		
		אהבתיאהבתי טוען...

  על הקיר (1)

  רק שתי תמונות הפעם, אחרי שבוע ארוך. פוסטים אמיתיים — בהמשך. אהבתיאהבתי טוען...

  קרא עוד


%d בלוגרים אהבו את זה: