אמנות ותערוכות ארכיון

 • תלמידיי בבית הספר היהודי "אור חדש" בפראג הפיקו (בתוך פחות מארבעה ימים) סרטון סטופ-מושן שמתאר את השינויים שעברו על ארץ ישראל במאה השנים האחרונות. הקדישו חמש דקות; לא תצטערו.

  איך רואים תלמידי פראג את ישראל? צפו בסרטון סטופ-מושן שיצרו

  תלמידיי בבית הספר היהודי "אור חדש" בפראג הפיקו (בתוך פחות מארבעה ימים) סרטון סטופ-מושן שמתאר את השינויים שעברו על ארץ ישראל במאה השנים האחרונות. הקדישו חמש דקות; לא תצטערו.

  קרא עוד

 • אמש עלה לאוויר האינטרנט פרוייקט חדש שלי, פרי עבודה אינטסניבית של קרוב לחצי שנה: האתר "פראג של מר קופפרקינגל" מוקדש לספר "שורף הגופות", במלאת 90 שנה להולדת מחברו (ספר שעל תרגומו אני עמל בימים אלה). בואו לבקר!

  יום הולדת לסופר לדיסלב פוקס; אתר חדש שלי אונליין

  אמש עלה לאוויר האינטרנט פרוייקט חדש שלי, פרי עבודה אינטסניבית של קרוב לחצי שנה: האתר "פראג של מר קופפרקינגל" מוקדש לספר "שורף הגופות", במלאת 90 שנה להולדת מחברו (ספר שעל תרגומו אני עמל בימים אלה). בואו לבקר!

  קרא עוד

 • השירים המצויירים במכונת כתיבה שחיבר ואצלב האוול משנות השישים ואילך הם אקט ברור של מחאה נגד המשטר ושיטותיו, יצירה מורכבת של מחבר שבוחר להלחם בשקט שנכפה על האמנות דווקא באמצעות ציות לו, והעדפה -- לכאורה -- של הצורה על פני התוכן.

  האנטיקודים של ואצלב האוול

  השירים המצויירים במכונת כתיבה שחיבר ואצלב האוול משנות השישים ואילך הם אקט ברור של מחאה נגד המשטר ושיטותיו, יצירה מורכבת של מחבר שבוחר להלחם בשקט שנכפה על האמנות דווקא באמצעות ציות לו, והעדפה -- לכאורה -- של הצורה על פני התוכן.

  קרא עוד

 • גם הצ'כים סובלים מפוסט-טראומה, וזה בסדר, כי הטראומה היא ככלות הכול מלחמת העולם השנייה. לכן הגיעה העת לספר לעם הלוחם בציון על אחד מפרטי הטריוויה המוזרים בנוגע לצ'כיה, כזה שנותר איכשהו כמעט בגדר סוד. ויש גם שאלה לקוראים.

  כשבתל אביב נופלים טילים, בפראג… יש אזעקה

  גם הצ'כים סובלים מפוסט-טראומה, וזה בסדר, כי הטראומה היא ככלות הכול מלחמת העולם השנייה. לכן הגיעה העת לספר לעם הלוחם בציון על אחד מפרטי הטריוויה המוזרים בנוגע לצ'כיה, כזה שנותר איכשהו כמעט בגדר סוד. ויש גם שאלה לקוראים.

  קרא עוד

 • בסוף החודש ייפתח בישראל פסטיבל "ימי פראג", שיוקדש לתרבות הצ'כית ונוצר בשיתוף פעולה בין עיריית פראג, עיריית ירושלים, פסטיבל ישראל ומשרד התרבות הצ'כי. הנה כל הפרטים, בפרסום ראשון.

  פסטיבל "ימי פראג" יחל בישראל בסוף החודש

  בסוף החודש ייפתח בישראל פסטיבל "ימי פראג", שיוקדש לתרבות הצ'כית ונוצר בשיתוף פעולה בין עיריית פראג, עיריית ירושלים, פסטיבל ישראל ומשרד התרבות הצ'כי. הנה כל הפרטים, בפרסום ראשון.

  קרא עוד

 • באוקטובר 1930 פרסם קארל צ'אפק בשני חלקים את הרשימה "האדם והמצלמה", בכתב העת "סווייטוזור". אני מביא כאן חלק ראשון מן הרשימה הזו, בתרגומי, בעקבות תערוכת צילומיו של צ'אפק שהוצגה בפראג.

  "האדם והמצלמה" – רשימה ותמונות מאת קארל צ'אפק

  באוקטובר 1930 פרסם קארל צ'אפק בשני חלקים את הרשימה "האדם והמצלמה", בכתב העת "סווייטוזור". אני מביא כאן חלק ראשון מן הרשימה הזו, בתרגומי, בעקבות תערוכת צילומיו של צ'אפק שהוצגה בפראג.

  קרא עוד

 • 	גוגל השיקו כלי חדש שמאפשר שיטוט במוזיאונים נבחרים ברחבי העולם במתכונת המוכרת מ"Google Street View". בעזרת "ארט פרוג'קט" אפשר לשוטט ברחבי המוזיאונים המשתתפים בפרוייקט, להתמקד בתמונות מסוימות ולראות אותן באיכות גבוהה להפליא, וכן לקרוא מידע על היצירות ועל המוזיאון בכלל. האופציה...

  מוזיאון קאמפה: עכשיו חלק מ"גוגל ארט"

  גוגל השיקו כלי חדש שמאפשר שיטוט במוזיאונים נבחרים ברחבי העולם במתכונת המוכרת מ"Google Street View". בעזרת "ארט פרוג'קט" אפשר לשוטט ברחבי המוזיאונים המשתתפים בפרוייקט, להתמקד בתמונות מסוימות ולראות אותן באיכות גבוהה להפליא, וכן לקרוא מידע על היצירות ועל המוזיאון בכלל. האופציה...

  קרא עוד

 • 	האשה שאני אוהב אמרה: "שם בצפון גרה המלנכוליה". זה כנראה נכון: לִיבֶּרֶץ (בצ'כית: Liberec, ובגרמנית: Reichenberg), העיר החמישית (או השישית) בגודלה ברפובליקה, משרה מלנכוליה מוזרה על המבקר בה. אבל אולי המבקר בה הוא-הוא שראוי לדיון כאן: ליברץ אינה מוזכרת, למשל,...

  חשיפה לצפון

  האשה שאני אוהב אמרה: "שם בצפון גרה המלנכוליה". זה כנראה נכון: לִיבֶּרֶץ (בצ'כית: Liberec, ובגרמנית: Reichenberg), העיר החמישית (או השישית) בגודלה ברפובליקה, משרה מלנכוליה מוזרה על המבקר בה. אבל אולי המבקר בה הוא-הוא שראוי לדיון כאן: ליברץ אינה מוזכרת, למשל,...

  קרא עוד

 • 	בגלריה של הרודולפינום נפתחה בשבוע שעבר תערוכה מדוברת בשם "Decadence Now! Vision of Excess", שמבקשת לבחון את השימוש של האמנות העכשווית בדקדנס. השמות שקובצו בתערוכה הזו — והרי המחבר מעולם לא באמת מת — מפעימים ואמוציונאליים להפליא. נמצאים כאן דמיאן...

  כנסו כנסו: תערוכת אמנות דקדנטית בגלריית הרודולפינום

  בגלריה של הרודולפינום נפתחה בשבוע שעבר תערוכה מדוברת בשם "Decadence Now! Vision of Excess", שמבקשת לבחון את השימוש של האמנות העכשווית בדקדנס. השמות שקובצו בתערוכה הזו — והרי המחבר מעולם לא באמת מת — מפעימים ואמוציונאליים להפליא. נמצאים כאן דמיאן...

  קרא עוד


%d בלוגרים אהבו את זה: