בואו להיפגש ביריד הספרים בי-ם; וגם: זכו בספר "ביקורת המילים"!

ביקורת המילים קארל צ'אפקביום שלישי, 10.2.2015, במסגרת יריד הספרים הבינלאומי בירושלים, אפגש לשיחה עם דני קרמן (!) על צ'אפק, על ספרות צ'כית ועל צ'כיה בכלל. אני מגיע במיוחד מצ'כיה, והשיחה תתקיים במתחם היריד ב"תחנה הראשונה" בירושלים, בשעה 16:00. בואו, כי אני בטוח שיהיה מעניין ומשעשע. עוד פרטים על פגישתנו ועל היריד בכלל, באתר היריד: http://www.jbookfair.com

ועכשיו:

רוצים לקבל במתנה את "ביקורת המילים" מאת קארל צ'אפק, בתרגומי?

ביום ראשון, 22 בפברואר, יוגרל באקראי אחד מן האנשים שישאירו תגובה לפוסט הזה, והוא יקבל ממני את "ביקורת המילים" במתנה. אבל זה לא הכול! הספר – עם הקדשה אישית ממני ("כי הקדשת המתרגם שווה יותר מהקדשת המחבר", כפי שאמר לי פעם ידידי המתרגם קרייג קרייבנס; וכאן המחבר גם ממילא קצת מת, נו) – יישלח אל הזוכה מצ'כיה, ביחד עם גלויה מנופי פראג ובצירוף תמונת אינסטקס-מיני (הפולארויד של ימינו, עותק יחיד בעולם! ראו למטה) שאצלם בפראג במיוחד עבור הזוכה. אז ספר מצוין, הקדשה, גלויה ותמונה, הכל במעטפה שנשלחת מצ'כיה – מה אתם צריכים לעשות בשביל לזכות?

טוב ששאלתם. קודם כל, להשאיר תגובה לרשימה הזו. רק לרשימה זו, לא לרשימה אחרת באתר ולא בפייסבוק או בטוויטר, למשל. כשתשאירו תגובה, תתבקשו להשאיר גם כתובת אימייל. זה תנאי הכרחי כדי שאוכל ליצור אתכם קשר אם תזכו. אל דאגה, איש מלבדי לא יראה את הכתובת. בתגובה אתם יכולים לכתוב סתם שאתם רוצים את הספר; אבל אשמח עוד יותר אם תסבירו לי למה, או תספרו לי משהו על הקשר שלכם לצ'אפק, לספרות צ'כית, לצ'כיה, לאירופה, לספרות, לעולם. ספרו לי סיפור נחמד, בקיצור. זה לא ישפר את סיכוייכם לזכות – אבל זה ישמח אותי ואת שאר הקוראים. בהגרלה ישתתפו כל התגובות שייכתבו כאן למטה עד יום ראשון ה-22.2.2015 בשעה 12:00 בצהריים שעון צ'כיה – כלומר 13:00 שלכם, וזוכה יחיד אחד יזכה בכל שהוזכר לעיל.

אם מעניין אתכם מה בספר, תוכלו למצוא עוד פרטים [כאן]; ואם לא קראתם עדיין את ביקורתו המחמיאה של עמר לחמנוביץ' ב"ישראל היום", הנה היא לפניכם (קליק להגדלה; או לחיצה כאן לקריאה באתר):

קארל צ'אפק ביקורת המילים מצ'כית תרגם פאר פרידמן ישראל היום עמר לחמנוביץ

גשר קארל בפראג בתמונת אינסטקס, בצילומי. גם דבר דומה עשוי להיות שלכם!

גשר קארל בפראג בתמונת אינסטקס (צילום: אני). גם דבר דומה עשוי להיות שלכם!